Drsališče Ledene sanje (c) Stadtwienmarketing-Christian Jobst
Dogodki

Drsališče na Dunaju: letos na kar 10.000 kvadratnih metrih

Obožujete drsanje? Dunajsko drsališče »Eistraum« (Ledene sanje) bo ob letošnjih 30-letnici tretje največje drsališče v Evropi, s kar 10.000 kvadratnih metrov ledenih površin. Odprto bo od 23. januarja do 2. marca.

30 let dunajskega drsališča

V svojih častitiljivh trideset letih je dunajsko drsališče na trgu pred dunajsko Mestno hišo (lokacija) iz skromnega hokejskega igrišča preraslo v pravo ledeno pokrajino, ki je do danes privabila več kot 13,5 milijona obiskovalcev. Letos Dunaj z razširitvijo površin na več kot 10.000 kvadratnih metrov gradi tretje največje drsališče v Evropi in tako postavlja nove standarde mestnih zimskih športov.

Drsališče v dveh nadstropjih in panoramski razgled tudi za nedrsalce

Prenova drsališča je zasnovana z mislijo na dostopnost za vse, ne glede na predznanje.Drsališče se že od leta 2019 ponaša z dvema nadstropjema, ki ju povezuje 150-metrska ledena rampa. Letošnja novost pa je posebej izdelano stopnišče, ki omogoča, da lahko obiskovalci v zgornje nadstropje dostopajo tudi brez drsalk. Poleg pestre gastronomske ponudbe lahko tako obiskovalci uživajo tudi v edinstvenem panoramskem razgledu.

Dunaj, drsališče, Ledene sanje
Pogled na lansko odprtje drsališča(c) stadt wien marketing_PID_David Bohmann

Koliko vas bo drsanje na Dunaju stalo?

Cene vstopnic ostajajo kljub inovacijam nespremenjene, mesto pa svojim vrtcem in šolam omogoča brezplačno drsanje vsak dan do 16. ure. Vstopnice so sicer na voljo od 6,50 evra naprej. Za enega odraslega in dva otroka je treba odšteti 19,30 evra, za dva odrasla in enega otroka 21,60 evra. Drsalke si lahko izposodite za 4,90 evra (št. 23-34) ali za 8 evrov za večje številke (35-52). Na voljo vam je tudi praktičen najem omarice (2,70 evra).

Več kot sto tisoč obiskovalcev letno in 600 delovnih mest

Zavoljo zimske zabave mesto v Ledene sanje letno vloži več kot 30 milijonov evrov, kar vključuje izdatke za gradnjo, obratovanje, tehnično infrastrukturo, osebje in gostinsko ponudbo. Drsališče namreč privablja več sto tisoč obiskovalcev na letni ravni, obenem pa zagotavlja več kot 600 delovnih mest.

Mislijo tudi na okolje

Drsališče Ledene sanje je tudi z ekološkega vidika zgled odgovornega upravljanja, kar potrjuje certifikat ÖkoEvent Plus. Z uvedbo toplotnih ciklov in energetsko učinkovitih tehnologij so v preteklih letih zmanjšali porabo energije za približno 20 odstotkov, kar 75 odstotkov gastronomske ponudbe pa je ekološke pridelave. Trajnostne pobude vključujejo uporabo okolju prijaznih materialov in energetsko varčne infrastrukture, kar pomembno prispeva k zmanjšanju ogljičnega odtisa drsališča in ohranjanju naravnih virov.

Kaj še početi na Dunaju?

Dunaj (lokacija) je mesto z zelo bogato zgodovino in kulturo, ki ponuja oglede nešteto zgodovinskih stavb, muzejev, parkov in drugih zanimivosti. V enem obisku je nemogoče toliko raziskati, zato poglejmo, katere so najbolj obiskane znamenitosti in doživetja.

  1. Palača Schönbrunn (lokacija): Nekdanja poletna rezidenca Habsburžanov je danes na Unescovem seznamu svetovne dediščine. Velja si ogledati tako palačo kot vrtove.

2. Katedrala sv. Štefana Stephansdom (lokacija): Impresivna gotska katedrala z 22 zvonovi, dokončana leta 1578, je ena najbolj prepoznavnih znamenitosti mesta. Vstopnina za ogled cerkvene notranjosti je brezplačna, ogled stolpa in katakomb je mogoč le v okviru plačljive vodene ture. S stolpa je izjemen razgled na mesto! A pripravite se na obilico stopnic.

3. Palača Hofburg (lokacija): Zgodovinski sedež in srce Habsburške dinastije je ena najpomembnejših znamenitosti Dunaja in simbol avstrijske zgodovine. Palača Hofburg , je bila rezidenca Habsburžanov več kot 600 let, danes pa je tu urad avstrijskega predsednika in eden največjih palačnih kompleksov na svetu. Tu lahko med drugim vidite:

  • Cesarjeve apartmaje – Luksuzne sobane, kjer sta živela cesar Franc Jožef I. in njegova žena Sisi.
  • Muzej Sisi – Posvečen je legendarni cesarici Elizabeti Bavarski (Sisi), znani po svoji lepoti, skrivnostnosti in tragični usodi.
  • Avstrijsko narodno knjižnico – Ena najlepših baročnih knjižnic na svetu s tisoči starodavnih knjig in rokopisov.
  • Špansko jahalno šolo – Dom svetovno znanih lipicanskih konj, kjer lahko gledaš veličastne predstave jahanja.
  • Zakladnico (Schatzkammer) – Hrani cesarske dragulje, vključno s krono Svetega rimskega cesarstva.
  • Galerijo Albertina – Umetniška galerija s slavnimi deli umetnikov, kot so Monet, Picasso in Dürer.
  • Vrt Volksgarten – Čudovit vrt ob Hofburgu, kjer se lahko sprostite od mestnega vrveža.

Vstopnice za Hofburg lahko kupite tukaj ali s klikom na spodnjo povezavo.

4. Muzej Belvedere (lokacija): je eden najpomembnejših umetnostnih muzejev v Avstriji in dom nekaterih najbolj znanih umetniških del na svetu. Kompleks Belvedere sestavljata Zgornji Belvedere (Oberes Belvedere) in Spodnji Belvedere (Unteres Belvedere), oba obdana s čudovitimi baročnimi vrtovi. Belvedere hrani največjo zbirko del Gustava Klimta, vključno z legendarno sliko “Poljub” (Der Kuss), ki je ena najbolj prepoznavnih umetnin na svetu. Obvezna postojanka na Dunaju!

5. Prater (Wiener Riesenrad) (lokacija): Prater, nekoč kraljevski lovski rezervat, je danes velik zabaviščni park in mestni park, ki obiskovalcem ponuja nepozabno doživetje. Znamenito Veliko kolo ponuja čudovit panoramski razgled na mesto in je eden najbolj prepoznavnih simbolov panorame Dunaja. Vstopnice brez vrste najdete tukaj in na spodnji povezavi.

Nastanitve na Dunaju najdete na tej povezavi in v spodnji razpredelnici.



Booking.com

Želim vam obilo užitkov ob drsanju na Dunaju. Pridružite se mi tudi na družbenih omrežjih in v novičniku za več ekskluzivnih vsebin. Hvala. —>

Prijavi se na SANJAM. novičnik in na tvoj mejl bodo prispele le najboljše vsebine!
Hvala za zaupanje.



Preberite tudi:

Share